Київський Центр профорієнтації дітей-інвалідів

центр профессиональной ориентации детей инвалидов

Volontary organization «Career Quidance Center of Kiev for disabled children»
Держави-учасниці визнають, що неповноцінна розумово
чи  фізично дитина повинна проводити повноцінне,
гідне життя  в умовах, які забезпечували б її гідність,
сприяли її упевненості в собі і полегшували б її активну
участь у житті суспільства.
Декларація прав дитини, стаття 23.

 

В 2000 р. програма « Центр соціальної адаптації дітей-інвалідів»  по якій працював      колектив міжнародного благодійного фонду «Допомога дітям Чорнобиля» охоплювала  279    дітей. Тоді виникла думка , що   на базі   даної програми  потрібно  створити  громадську організацію

« Київський Центр профорієнтації дітей-інвалідів»  яка  буде  спільно співпрацювати з  міською адміністрацією презентувавши   свою програми « Центр соціальної адаптації дітей-інвалідів»  ввійшовши членом  в комплексну міську програму « Турбота». Так 2001 році було зареєстровано  громадську організацію « Київський Центр профорієнтації дітей-інвалідів». Центр є неприбутковою організацією  з кодом неприбутковості-032.

     Головна мета – забезпечення соціальної адаптації дітей-інвалідів

і дітей з обмеженим колом спілкування в сучасних умовах життя, а також професійна орієнтація дітей. В Центрі на обліку  перебувають не тільки діти–інваліди а діти-сироти,напівсироти,  дітей з багатодітних та малозабезпечених родин всього 585 дітей.  З дітьми  проводимо  соціально-виховну роботу,   організовуємо  благодійні   заходи та акції, надаємо гуманітарну допомогу.               центр-профориентации-детей-инвалидов-киев1

Відповідно до штатного розпису в Центрі      працюють 10 співробітників, це  соціальні   педагоги  та соціальні працівники. Два рази на рік    кожний викладач  організовує  залікові уроки, творчі виставки, де діти показують свої результати та   свої здібності. Для дітей організовуються такі свята: «День Святого  Миколая», «Новорічно-Різдвяні свята», «День святого Валентина», «День Весни», «День Матері»,«День  дитини»,» День Знань»і т.д.

                    Співробітники Центру розуміють,що навчання  і робота для дітей-інвалідів-речі,які залишаються  вкрай актуальними,хоча у державі робиться чимало аби  професійною і трудовою реабілітацією охопити якомога більше  людей з  обмеженими фізичними можливостями.

Діти разом з батьками  приймають  активну участь у міських заходах, районних та  міських  виставках творчості, за що  отримують грамоти та дипломи.

Для  дітей в Центрі працюють класи-гуртки:

—  в комп’ютерному класі діти мають змогу отримувати знання  комп’ютерної техніки та знання з   інформатики;

—  гурток «Творча майстерня» з задоволенням відвідують дівчатка та хлопчики, які навчаються шити,    вишивати і естетично оформляти власноручні картини, виготовляти і оздоблювати різні дрібні  побутові речі, бісероплетіння та вишивання бісером.

—  гурток іноземної мови діти відвідують з великою зацікавленістю і педагог в ігровій формі збагачує  знання дітей з  англійської мови;

—  зал лікувальної фізкультури (ЛФК), де під керівництвом  соціального педагога діти мають  можливість не     тільки займатися на тренажерах, але й виконувати вправи на дошці “Євмінова” і

отримувати сеанси     сухого  масажу ( є сухий басейн);

—  психолог, який застосовує психологічну корекцію особистості, індивідуальні         діагностичні консультації з використанням методів психодіагностики, групові тренінги за допомогою цілого комплексу заходів підтримує і зміцнює інтереси дітей до знань, які   вони набувають в школі. Систематично проводить бесіди з батьками.

Велика  увага приділяється  відпочинку та оздоровленню дітей в Центрі  соціальної адаптації дітей створеного  на базі будинку   в селі Русанів Броварського району. На кожній зміні (18 днів) одночасно відпочивають і оздоровлюються 18 дітей.. Дітям надається 4-х разове харчування з ними  працюють соціальні  педагоги, волонтери-вихователі та  психолог.

Кожного дня для дітей вихователі організують  походи,екскурсії, проводять розвиваючі заняття інтерактивні ігри, вікторини, різноманітні конкурси, похід  в місцевий зоопарк в центрі с. Русанів. Діти купаються в річці,є басейн для менших дітей.

В Центрі соціальної адаптації дітей  організовується робота по принципу комуни, кожна дитина  реалізує свої можливості та проявляє свої здібності. Діти   допомагають вирощувати овочі, (помідори, огірки, моркву, лук, картоплю ) є фруктовий сад Після закінчення зміни діти не хочуть їхати додому, тому що чуйне ставлення вихователів, добре харчування, нові знайомства,чисте повітря роблять свою справу-дають позитивний результат..

В центрі працюють такі програми :

  • Соціально – психологічного супроводження дітей-інвалідів “ Сім кольорів райдуги ”
  • Соціально – психологічного супроводження дітей-інвалідів  “ Коло життя ”;
  • Соціально – психологічного супроводження дітей-інвалідів   “Будь моїм другом ”;
  • Молодим інвалідам – гідне майбутнє ;
  • Обличчя друзів.

Запрошуємо  волонтерів  та  активних , небайдужих  людей   до  співпраці  в розробці та веденні   Програм , які будуть  цікаві для дітей.

На даний час керівництво Центру  спільно з МБФ « Допомога дітям Чорнобиля»  працює над Програмою проведення  благодійної акції приуроченої до « Дню інваліда», яка повинна охопити 250 дітей.

Фактична адреса :
Громадська організація «Київський Центр профорієнтації  дітей-інвалідів»
вул. Шолом Алейхема, 3,
м. Київ, 02156
тел.: +380 (44)543 47 31
e-mail: interfond.kiev@gmail.com
e-mail: interfond.kyev@ukr.net

Реквізити для перерахування коштів:
ГО « Київський Центр профорієнтації дітей-інвалідів»
КОД ЄДРПОУ     25882188
Рахунок      26003012824643
МФО    322313
АТ « Укрексімбанк»